Halı Yıkama

deniz halı yıkama , ankara halı yıkama, keçiören halı yıkama

Ankara Deniz Halı Yıkama

Günümüzde halı yıkama işi artık halı yıkama firmalarına bırakılmış durumdadır. Önceden bayanlar halılarını kendileri yıkamaktaydı. Hatta birkaç bayan birleşerek topluca halıları yıkamaktaydılar. Bugün ise bu durum pek söz konusu olmayabilmektedir. Köy yerlerinde ya da daha küçük yerlerde veya müstakil evlerde bu durum hala devam etmektedir. Ama şehir merkezlerinde bu tamamen bitmiştir. Şehirlerdeki küçük evlerin yerlerini apartmanlar veya siteler almıştır. Bu nedenle toplu yaşam kuralları gereği halı yıkanmasına izin verilmemektedir. Sitelerde site kuralları arasındadır. Özel bir yer yoksa halıların yıkanmasına izin verilmez. Mahallelerde de sokakların kapatılması nedeni ile izin verilmemektedir.

Apartman ve sitelerden kaynaklı halı yıkamalara izin verilmese de eski zamanlara göre bayanların iş hayatında daha fazla yer alması sebebiyle halı yıkamaya vakit kalmamaktadır. Bayanlar çalıştıkları için artık fırsat bulamazlar. Aynı zamanda bu büyük bir güç isteyen iştir. Bunun için de bayanlar halı yıkamayabilir. Birçok nedene bağlı olarak halı yıkama firmalarının tercihi artmıştır. Bu halı yıkamafirmaları özellikle belirli zamanlara yani, mevsim geçişleri ve bayram gibi büyük temizliklerde tercih edilmektedir. Aynı zamanda halılara bir şey döküldüğünde de tercih edilmektedir.

Halı yıkama, toz alma, şampuanlama, durulama, sıkma, kurutma, kontrol ve paketleme gibi önemli aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamalar iyi bir şekilde yapıldığında halılarhijyenik ve tertemiz olur. Halılarınızı güvenle teslim edebilirsiniz.

Tıklayıp Arayabilirsiniz
Whatsapp Hattı
Tıklayıp Yazabilirsiniz