Koltuk Yıkama

ankara koltuk yıkama, keçiören koltuk yıkama,karapürçek koltuk yıkama

Ankara Deniz Halı ve Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama, koltukların, çekyatların, kanepelerin su ve şampuan ile yıkanmasıdır. Bu özel cihazlar sayesinde gerçekleştirilebilir. Çeşitli markalarınkoltuk yıkamamakineleri bulunmaktadır. Koltuklar da halılar gibi sürekli olarak yıkanmalıdır. Sürekli derken büyük temizlikler esnasında tercih edilebilir. Koltuklar süpürge makinesi ile süpürülebilir. Bunun yanı sıra köpüklü bezler ile de silinebilir. Ama diplerde biriken tamamen gidebilmesi için belirli zamanlarda yıkanması gerekmektedir. Koltuklarda kirlerin ve lekelerin bulunmasını yanı sıra maytlar gibi çeşitli mikroorganizmalar da yaşamaktadır. Bu yüzden koltuklar halılar kadar olmasa da sağlığı tehdit eder. Halıların kumaş yapısının ince olması nedeniyle halılar gibi leke ve kirlerin derinlere inmesi söz konusu değildir. Bu yüzden kolay bir şekilde temizlik ve bakımı sağlanır.

Koltuk yıkama, koltuğa özel şampuan veya deterjanlar ile koltukların yıkanmasıdır. Aynı zamanda bu işlem özel cihazlarla gerçekleştirilir. Koltuk yıkama cihazları köpüğü içerisinden dışına çıkartan ve ve fırçalayan cihazdır. Bu cihaza benzer farklı cihazlar da bulunmaktadır. Burada kirlerin ve lekelerin su ve şampuan ile iyice çekilmesi sağlanmaktadır.

Koltuk yıkama yapan firmalar bulunmaktadır. Oldukça uygun olan bu hizmetler bayanların yorulmamasını sağlarken aynı zamanda koltukların da son derece hijyenik olmasını sağlıyor. Yılda en az bir kez koltuk yıkama yapılması gerekir. Eğer yapılmazsa koltuktaki kirler birikece, bakteri ve maytlar da gün geçtikçe artacaktır. Bunun için koltuklarınızı yıkatmayı unutmayın!

Tıklayıp Arayabilirsiniz
Whatsapp Hattı
Tıklayıp Yazabilirsiniz