Altındağ Halı Yıkama

Halı yıkama, halılardaki diplere işlenmiş kirlerin, lekelerin ve en önemlisi de mikroorganizmaların uzaklaştırılması için en etkili yöntemdir. Halıda çeşitli bakteriler yerleşebilmektedir. Halının sürekli ayakaltında olması ve her gün kullanılması, aynı zamanda birçok şeyle temas edebiliyor olması halının çabucak kirlenebileceği anlamına gelmektedir. Buna bağlı olarak da halıda bakteriler birikir. Halının ipleri yani dokumaları arasında rahatlıkla yaşayabilirler. Ortam koşullarının uygun olması, oda sıcaklığında canlıların iyi bir şekilde yaşayabilmesi halıyı en çok tercih edilen yer yapar. Aynı şekilde maytlar da halılarda yaşamakta ve insan derileri ile beslenebilmektedir. İnsanlar günde 3 gram deri dökmektedir. Bu da maytların beslenmesini sağlar. Bu şekildeki canlı mikroorganizmalar, bireylerde çeşitli hastalıklara neden olur. Örneğin, bireylerde astımın başlaması, alerji ve çeşitli semptomların oluşması bu canlılara bağlıdır.

Altındağ halı yıkama, maytlardan kurtulmayı sağlıyor. Kullanılan yıkama yöntemleri ve tercih edilen şampuanlar ile halılar maytlardan temizleniyor. Maytlar görünmeyen varlıklardır. Bu yüzden halınızda ne kadar çok canlı yaşadığını bilemezsiniz. Bunların sürekli temizlenmesi için de yıkama şarttır.

Halı Yıkamada Maytların Temizlenmesi

Halı yıkama esnasında, ortam koşullarının değişmesi, ortama sıcak veya suyun teması, şampuan ve kimyasalların girmesi ve halı dokumalarının arasının açılması ve kabartılması, fırçalanması gibi etkiler maytların yok olmasını sağlar. Altındağ halı yıkama da bu konuda maytları derinlemesine temizler ve sağlıklı bir ortam sunar.

Tıklayıp Arayabilirsiniz
Whatsapp Hattı
Tıklayıp Yazabilirsiniz