Karapürçek Halı Yıkama

Halılara dökülen lekelerden kurtulmak için her malzemeye özgü olarak çeşitli malzemeler kullanılır. Şampuanlar genellikle her lekeyi çıkarmaktadır. Çıkmayan bazı lekeler de amonyak, ispirto gibi yöntemlerle çıkartılabilir. Ya da bir madde halıya döküldüyse bu maddenin halıdan temizlenebilmesi için çözücüsüne ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin, oje döküldüyse çözücüsü aseton olduğu için bu tercih edilir. Yağlı boya döküldüyse tiner ve yağ döküldüyse yağ çözler tercih edilebilir. Eğer halı yıkama sırasında doğal ürünler kullanmak istiyorsanız sirke ve karbonatı denemelisiniz. Sirke ve karbonat lekelerin ağarması ve çözünmesini sağlamaktadır. Bunlardan doğal şampuanlar da hazırlanabilir. Hazırlanan şampuanda malzemelerin dipte kalmamasına ve kolayca durulanmasına dikkat edilmelidir.

Halı yıkama konusunda kolay sağlayan Karapürçek halı yıkama, halıların doğal içerikli şampuanlarla yıkanmasına dikkat etmektedir. Şampuanlar halıya yapışmaz ve kolaylıkla durulanabilir. Aynı zamanda kimyasallar bireyleri rahatsız etmez. Sağlık açısından uygun ve hijyeniktir. Halılarını yıkatmak isteyenler internetten iletişim kurabilir. Temizleme hakkında internetteki sayfadan da ayrıntılı bilgilere ulaşılabilinir. Halı yıkamanın yanı sıra çeşitli hizmetler sunulmaktadır. Koltuk yıkama, perde yıkama, battaniye yıkama da yapılmaktadır.

Doğal Halı Temizleme Malzemeleri

Doğal halı temizleme malzemeleri, halıların canlanmasını sağlar. Fakat çok fazla ve sürekli olarak kullanılmaması önerilmektedir. Kullanım miktarı ve sıklığı önemlidir. Halıların deforme olmaması için bu son derece önemlidir. Karapürçek halı yıkama da doğal içerikli şampuanlar tercih eder.

Tıklayıp Arayabilirsiniz
Whatsapp Hattı
Tıklayıp Yazabilirsiniz