Anıttepe Halı Yıkama

Halı yıkama firmalarında halılar belirli aşamalar doğrultusunda yıkanır. İlk olarak halı üzerindeki tozlar alınır. Sonrasında halıda çıkmayan lekeler varsa belirli bir süre halı suda bekletilir. Ardından halılar şampuanlanır, köpürtülür, fırçalanır ve bol su ile durulanır. Bu işlemler sonrasında ise halılar kurumaya bırakılır. Peki, sonrasında ne olur? Yıkanan halılar kalite kontrol işleminden geçirilmesi gerekmektedir. Bunu bazı firmalar yapmazken bazı firmalar da son derece dikkat etmektedir. Halılar kuruduktan sonra tek tek her yerin kontrol edilir ve halıda yıkanmayan yerler ya da çıkmayan lekeler varsa halılar tekrardan yıkama bölümüne alınır. En son kontrolden geçen halılar paketlenir ve evlere taşınır.

Halılar evden alınarak kısa bir sürede teslim edilmektedir. Özellikle halı yıkama dönemlerinin yoğunluğuna bağlı olarak randevular da alınabilir. Halı yıkamada kalite kontrole son derece önem veren Anıttepe halı yıkama, müşterilerine kaliteyi sunmaktadır. Hijyene önem vererek halı üzerindeki en zorlu lekelerin çıkmasını sağlamaktadır.

Halı Yıkamada Fırça Seçimi

Halı yıkama cihazlarında fırçalar özel olarak seçilmektedir. Halıları en iyi şekilde temizleyen, hem sertlik hem uzunluk hem de yapısı dolayısıyla uygun olarak üretilmiş fırçalar tercih edilir. Çok sert kıllara sahip olan fırçalar kesinlikle tercih edilmez. Bu fırçalar halıları yolmaktadır. Yani halıdaki dokumaları bozar, iplerin yolunmasını sağlar ve halıların deforme olmasına yol açar. Anıttepe halı yıkamada fırçaların kaliteli ve yumuşak olmasına dikkat etmektedir.

Tıklayıp Arayabilirsiniz
Whatsapp Hattı
Tıklayıp Yazabilirsiniz