Battalgazi Halı Yıkama

Halılardaki zorlu lekeler nasıl çıkar? Evde bebek veya çocuk varsa ya da sakarlık nedeniyle de halılara bir şeyler dökülebilmektedir. Bu dökülen malzemeler bazen kolay kolay çıkmaz. Bu sebeple çok uğraştırır. Bunların arasında yağlı yemekler ya da yağlı içerikler başta gelmektedir. Yağın her türlü malzemeden çıkarılması son derece zordur. Genelde bilinen yağ döküldükten sonra emmesi için üzerine tuz dökülmesidir. Sonrasında da iyice köpüklenir. Bunun yanı sıra yağ lekesi ispirto ile çıkartılabilir. Aynı şekilde halıya dökülen kurumuş mumu da çıkarmak zordur. Bunun için bir emme kağıdı alınır ve bir ısıtıcı yardımıyla leke kağıdın üzerinden ısıtılır, böylelikle alınabilir. Oje döküldüyse aseton, yağlı boya döküldüyse tiner gibi çözücü malzemeler kullanılmalıdır.

Lekelerinde çıkartılmasında genellikle çözücü malzemeler kullanılmaktadır. Halı yıkama firmalarında da lekelere özgü çözücü malzemeler kullanılmaktadır. Halılar bu şekilde lekelerinden güvenle ayrılmış olur. Battalgazi halı yıkamada lekeleri en iyi şekilde çıkarır. Bu konuda özel malzemeler kullanarak halıya zarar vermeden ve deforme etmeden çıkarılmasını sağlar. Deforme olmaması için halıya her kimyasal uygulanmaz.

Halılardaki Lekelerin Çıkarılması

Halılardaki lekeler, malzemeye özgü çözücüler ile çıkartılabilir. Halı yıkama firmaları bütün lekeleri çıkarırken bazı leke gibi görünen deformeleri çıkartamaz. Bunlar arasında çürüme, yanma gibi bölgeler mevcuttur. Buralar eski haline döndürülemez. Battalgazi halı yıkama leke çıkarma konusunda bir numaradır.

Tıklayıp Arayabilirsiniz
Whatsapp Hattı
Tıklayıp Yazabilirsiniz