Cebeci Halı Yıkama

Halı yıkanması, yılda en az bir kez yapılmalıdır. Genellikle büyük temizliklerde tercih edilen yıkama ile halılardaki kirler ve zararlı mikroorganizmalar yok edilmiş olur. Halılardaki tozlar veya lekeler üstten temizlense de halının içerisine kadar işler. Bu nedenle yıkanması gerekir. Bol su ve şampuan ile yıkanması sonucu halının diplerindeki kir ve lekelerden kurtulmuş olunur. Kir ve lekelerin yanı sıra halı yıkamada belki de en önemli etmen, halılardaki mikroorganizmalardır. Bu mikroorganizmalar çeşitli bakteriler ve maytlar olabilmektedir. Ortam koşullarının uygun olması nedeniyle halıda bu tür canlıların çok sayıda bulunması olağandır.

Maytlar, insan derisi ile beslenir ve halıların diplerinde milyonlarca yaşayabilir. Çok küçük olmalarından dolayı gözle görülmez sadece mikroskop ile görülebilir. Bu nedenle gözle görünmemesi halının temiz olduğu anlamına gelmez. Bu bakteri ve maytlar bireylerde astıma neden olabilir. Aynı zamanda çeşitli alerji ve hastalıklara da neden olmaktadır. Bu yüzden bunlardan uzak yaşamak en önemlisidir. Sürekli temizlik ile bunlardan kurtulmak mümkündür. En kesin yol ise halıların yıkanmasıdır. Halı yıkama firmaları arasında Cebeci halı yıkama, halılardaki en küçük zararlıların bile yok edilmesini sağlar. Böylelikle sağlıklı bir yaşam sunar.

Halıdaki Bakteri ve Maytlar

Halılardaki bakteri ve maytlar, halı yıkama ile kesin çözüm olarak yok edilirler. Burada bol su ve şampuan kullanılması halıların temizlenmesini sağlar ve Cebeci halı yıkama en hizmeti sunmaktadır.

Tıklayıp Arayabilirsiniz
Whatsapp Hattı
Tıklayıp Yazabilirsiniz