Ziraat Mahallesi Halı Yıkama

Halılar halı yıkama işlemlerine başlanmadan önce üzerindeki tozlar alınmalıdır. Bu tozlar alınmazsa su ile birlikte daha çok halıya yapışır ve bu da istenmeyen bir durumdur. Toz alma iki şekilde gerçekleştirilebilir. Halılar silkelenerek, dövülerek ve vakumla yöntemi ile. Ev hanımları temizlik yaparken bazen halılarını balkondan aşağı sarkıtarak silkelerler. Aynı zamanda bir sopa yardımıyla halıya da hızlı bir şekilde vurduklarında halıda bulunan tozlar uçuşmaktadır. Bu sayede tozlardan kurtulmak mümkündür. Bu çok geçmişte yapılan bir işlem olsa da günümüzde daha çok süpürge makineleri kullanılmaktadır. Halılardaki tozu almak için yüksek emiş güçlü vakumlu süpürge makineleri kullanılır.  Bu makineler ile de halı üzerindeki tozlar ve kirler çekilebilir.

Halı yıkamadan önce tozların vakumlu makine ile alınması ya da silkelenmesi gerekir. Halı yıkama firmaları bu aşamayı atlamadan köpürtme ve durulama işlemlerine geçmelidirler. Ziraat Mahallesi halı yıkamada halı yıkama aşamalarına dikkat etmektedir ve halıların en iyi şekilde temizlenmesi için çalışmaktadır. Ankara’nın her yerine hizmeti vardır. Halıları evden alarak kısa sürede temiz bir halde geri teslim eder. Aynı zamanda yerinde halı yıkama da yapmaktadır.

Halıdaki Tozların Alınması

Halıdaki tozların alınması, Ziraat Mahallesi halı yıkama tarafından dikkat edilmektedir. Yıkama işlemlerine başlamadan önce halı tozlardan iyice arındırılır ve sonrasında bol su ile yıkama yapılır.

Tıklayıp Arayabilirsiniz
Whatsapp Hattı
Tıklayıp Yazabilirsiniz